| Costea_Florin_1991 a întrebat:

Salut am un ford fiesta din 2000 motor 1.2 benzina, si etrierele de la frana pe fata joaca foarte tare.am schimbat recent placutele dar aceeasi chestie se intampla. daca pun mana pe ele se misca foarte usor la fel si placutele. cand sunt pe sosea nu se aude nimic dar cand ma duc pe drum de tara zangane foarte tare.mentionez ca am verificat suruburile sunt sstranse la max si i-am mai pus si lichid de frana.

2 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

S-a uzat partea pe care culiseaza placutele de frana, nu prea poti sa-i mai faci mare lucru, ar trebui schimbate etrierele

| Sergiu_Dreghici_1990 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic du-te la un prieten care le are sau du-te pana la service auto... cat nu vede omu na`re ce sa spuna. numa`i sa dea cu parerea