| MariusFlorentin1995 a întrebat:

Salut am un Ford Focus 1.8 din 2001 si am o problema cu faza lunga de la ce poate sa fie? Faza scurta se aprinde o fii de la blocu de lumini?

6 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Siguranta,bec ars sau contact imperfect.

| adishorMS a răspuns:

Siguranta, becuri sau cel mai rau blocul de lumini prima data verifica siguranta si becurile

| MariusFlorentin1995 explică (pentru adishorMS):

Pai am inteles ca daca este un bec ars nu merge sau ceva de genu.

| adishorMS a răspuns (pentru MariusFlorentin1995):

Bec ars pe faza lunga unul din filamente celalalt filament pe faza scurta e bun deci faza scurta merge faza lunga nu

| MariusFlorentin1995 explică (pentru adishorMS):

Faza scurta merge aman2

| CorNNeL a răspuns:

Verifica conexiunea la fire, nu stiu poate nu-s legate bine pe faze, ia de la cap la coada si ai sa gasesti problema