| dumi89 a întrebat:

am un ford focus 2001 1.8 dizel. si acum cateva luni s-a oprit in timp ce mergea. am tras pe dreapta si a pornit din prima. acum a inceput sa faca aceiasi chestie numai ca de multe ori trebuie s-o las cateva minute si apoi porneste. ultima oara m-am chinuit 1 ora si nu a pornit. am chemat pe cineva de ma tractat pana acasa si a 2 zi dimineata a pornit la sfert. aveti idee ce poate sa fie?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Controleaza filtrul de motorina sa nu traga aer fals.
La mine a inceput sa faca asa dupa ce am schimbat filtrul de motorina.
L-am strans prea tare si am ciupit garnitura.

| Mariussss14 a răspuns:

Poate e pe vacum ca la Mercedes si tio fi iesit un furtun de undeva sau daca are turbo uitate daca nu-i iar iesit un furtun sau un cablu ceva la mine a fost cu turbo