| thecode123 a întrebat:

Am un ford focus mk1, iar la computerul de bord nu se vad bine cifrele. Ce as putea face? Trebuie sa schimb tot computerul de bord sau nu primeste destula energie acolo?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Probabil trebuie sa reconditionezi displayul. S-ar putea sa aiba o lamela cauciucata care contine contactele fiecarui caracter de pe ecran, si sa fie sarita, murdara sau invechita; posibil sa fie si banda, nu stiu.
Un electronist ar trebui sa il rezolve, altfel cumperi alt ecran, si gata.
Ala nu e un computer in adevaratul sens, e doar un modul de afisare. Computer ai doar la motor.