| Alex07291999 a întrebat:

Am un ford momdeo din 2003 2.0 tdci diesel. Acum 1 luna mi s-a oprit motorul în mers pe la 150-160km/h. Aseară, mi s-a oprit din nou, o dată la 130 si apoi la 120km/h.
Masina nu prezintă nici un semn. Adică inainte de a se opri nu se intampla nimic. se oprește dintr-o data, iar la pornire la fel. Imediat o ia..si merge normal. Însă în timpul cand se oprește motorul începe să clipească un martor galben in bord. Cred ca cel de la bujie sau injector. Dar numai atunci. După nu se mai aprinde absolut deloc. Ce ar putea avea? Si cat ar costa reparația?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Este un semn divin sa respecti viteza legala!
Martorul galben te avertizeaza ca te poate costa multe puncte siamenda pe masura.