| Cristi0123 a întrebat:

Salut, am un golf 4 1.4 16 v si cand ajunge intre 2800 si 3000 de turatii imi tremura toata masina si dupa ce trece de 3000 nu mai tremura pana coboara iar intre 2800 si 3000, mentionez ca se intampla doar in mers, pe loc nu are nimic, stie cineva ce ar putea avea? Dau funda

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Nu stim ce poate avea, de aceea exista serviceuri auto.
Putem doar sa ne dam cu parerea:
poate fi sau nu poate fi de la urmatoarele:
VOLANTA
BUJIILE
As incepe prin a verifica si apoi schimba toate cele 4 bujii cu ceva nou si de calitate : denso, NGK
sa vedem mai face dupa aia?
recomand daca nu te pricepi sa verifici bujiile si fisele bujiilor dupa caz intr-un service autorizatwinking