| DaTRoll a întrebat:

Am.un golf 4 1.4 16v. La roata din fata partea dreaptă tot bate ceva, se aude la gropi si la viraj stanga. Dacă este dus amortizorul cât as putea sa mai merg cu el rupt, amortizor, nu arcul?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Deloc.
Daca prinzi un control RAR si ai asemenea defecte, iti iau talonul pe loc, iti aplica amenda, si nici dovada cu drept de circulatie nu primesti, deci iei masina pe platforma de acolo.
Iar dpdv tehnic, nu pot sugera un "mai merge", pentru ca la Golfuri se intampla de multe ori sa cedeze pivotii complet, adica sa iti iasa roata cu tot cu planetara de sub masina, si ramai ca un fraier in mijlocul drumului, cu masina pe burta.

| Sofer a răspuns:

Ridico pe elevator si verifica bucile la bara stabilizatoare și biletele anriruliu. Eu la mașină lui tata am schimbat bielete anriruliu și bucși la bara stabilizatoare + un cap de planetara ca m-am zgârcit sa o schimb laughing dar nu face zgomot.