| Dinescu_Ionuţ_1995 a întrebat:

Salut am un Golf 4 1.6 16V din 07. 2002 an fabricație
Masina merge binisor dar problema este ca nu mai trage bine ca înainte..Pe autostradă max 120 si nu mai am pedală
in pante mai abrupte trebuie sa bag chiar treapta 1 sa urc pentru că in treapta 2 sau 3 imi scad turațiile singure si trepidează maşina.
Probleme care le am acum la ea sunt :
suport motor stanga rupt
Merge in trei bujii
Toba la jumate sparta sau racordul flexibil nu stiu sigur.să fie si de la acestea problema sa nu mai tragă?
Mulțumesc si astept raspunsuri vă rog!

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ia-o du-te pe un pod ce trece peste un rau mare si dai drumu acolo, face bine la vegetatie si fauna marina laughing

| OldSoul a răspuns:

Pai daca merge in trei bujii ce asteptari ai avea? Vrei sa fie o racheta? Incearca tu sa mergi intr-un picior, vezi daca mergi la fel de repede ca si cu doualaughing Sa intelegi ce zic.
Rezolva problema asta si dupa isi va revenii.

| dolceromania a răspuns:

Ambriajul

| Smecher_Nuti_1999 a răspuns:

Schimba bujiile. Si sa nu fie. Vro problema. De la pompa de injectie.sau Eghereul trebuie curatt..se plafoneaza si ramane asa nu s emai tureaza nu nimic