| Orint_KicKi_1996 a întrebat:

Salut, am un golf 4 din 2002, 1.9 diesel, dimineata când îi dau la automat pornește, se oprește imediat și pe urmă când îi dau iar învârte dar pornește greu tare (cam 20 secunde țin la automat ). Asta se întâmplă numai dimineață sau când o las mult oprita. pe urmă pornește la sfert. Mă gândesc se fie ceva din alimentare. Aveți idee de la ce e problema mai exact? Mulțumesc!

1 răspuns:
| Puruhniuc_Iustinian_1997 a răspuns:

Sunt multe cauze.
Prima ar fi sa schimbi filtrul de motorina(sau macar sa il verifici)
A doua ar fi de la pompa de motorina din rezervor
A treia ar fi valva de sens, care banuiesc ca da voie motorinei de pe conducta sa plece inapoi in rezervor, astfel pompa de injectie nu ramane amorsata!
Alta ar mai fi ca nu cumva sa ai vreun injector defect, si sa nu pulverizeze eficient motorina!