| B_Elvis_Alexandru_1990 a întrebat:

Salut, am un golf 4 si acum o zi am schimbat placutele frana pe fata si pe spate. Si pe dreapta spate am o harjaiala in mers cel mai probabil discul de frana. O sa faca mult timp așa sau vreo cateva zile până tocesc un pic placutele. Specific ca daca pun cricu si ridic si învârt de roata un pic tot se aude acea haraiala.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In primul rand, mare meserias cel care a facut revizia. Daca esti tu, ar trebui sa ramai fara permis.
In al doilea rand, du-te la un mecanic.
Ai rulmentul dus, sau mai probabil sa fi fost din cale afara de meserias cel care a lucrat acolo, si nu a pus piesele cum trebuie. Am mai gasit dupa alti "gospodari", arcuri cazute prin tamburi, cablu de la frana incalcit, platou sau protectie disc indoite, etc.
Du-te la mecanic!