| cipikaoo a întrebat:

am un golf 5 iar azi dimineata cand am pus contact si am vrut sa o pornesc in bord nu mi-a aparut nici un martor adica computerul de bord e mort cum nu ar primi curent deloc si apoi cand pornesc masina, porneste dovada zic eu k bateria e buna dar dupa ce porneste imediat dupa o secunda sau doua moare motorul, incercand a doua oara sa o pornesc aceeasi treaba, are cineva idee despre ce ar fi vorba? ce imi functioneaza sunt casetofonul, clima, stergatoarele si farurile.

Răspuns Câştigător
| AgathaRo a răspuns:

Dai cheie, da scanteie la motor functioneaza 1 secunda apoi se opreste. Din computerul de bord e problema. Prea putin sa fie de la vreun senzor.

7 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Probabil placa de baza a computerului s-a stricat.

| cipikaoo explică (pentru AgathaRo):

Dar e posibil din cauza coputerului de bord sa nu imi mai porneasca masina pentru ca ti-am zis porneste dar imediat dupa o secunda moare motorul nu sta pornit?

| AgathaRo a răspuns (pentru cipikaoo):

Dai cheie, da scanteie la motor functioneaza 1 secunda apoi se opreste. Din computerul de bord e problema. Prea putin sa fie de la vreun senzor.

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Ai sistem de alarma sau inchidere centralizata? daca ramane una din ele cuplate, iti inchide curentul din computer. testerul iti va spune exact problema.

| cipikaoo explică (pentru zeulzamolxe666):

Inchidere centralizata am...din cate mi-a zis cineva e computerul de bord problema asa e de acum e cam scump dar nah ce sa fac de acum.

| zeulzamolxe666 a răspuns (pentru cipikaoo):

Da,e de la computer, nu da comandala becuri.incearca la dezmembrari poate mai poti salva ceva de la buget. oricum bafta!

| cipikaoo explică (pentru zeulzamolxe666):

Pai iti dai seama k pe la dezmembrari o sa incerc sa gasesc ceva, ca sa cumpar nou nu prea ma tine bugetul. multumesc pentru raspunsuri.bafta si tie.

| maestrul007 a răspuns:

Mergi la un electrician sa-ti faca o verificare, lasa calculatorul in pace, daca era dus nu mai mergea secunda de care spui, ai una din sigurantele de 60 A dusa sau face contact imperfect. oricum ar fi bine sa-iscoti bateria vreo jumate de ora, si sa incerci sa pornesti.succes