| bogdan22b a întrebat:

Salut! Am un golf 6 gti 2010 Si am o problema … masina pornește la sfert iar dupa ce se incalzeste bine daca o opresc nu vrea sa mai pornească fără sa dea nici o problema pe diagnoza. Turnând apa rece pe pompa de înalte.( răcind-o cumva ) pornește din nou fără probleme.Am
Cumpărat pompa si am
Schimbat-o zicândumise ca la cald pompa nu mai tine presiune bla bla … Am schimbat-o si face la fel.Ce credeți ca ar putea fi?

2 răspunsuri:
| emeric717 a răspuns:

Salut. Eu am avut aceiasi problema cu un golf 5. Ce poți face ar putea fi in 2 variante:
1. Economic-mergi la electrician de mașini și ii spui sa iti puna un software sa pornească la turații mai mici
2.mai scump-Schimbi bateria si electromotorul

| bogdan22b explică (pentru emeric717):

De pornit, pornește si moare. Pornește mai in lung …si nu ma lasa sa o turez …gen ca si cum nu ar avea benzina!