| andrei002344 a întrebat:

Salut am un jetta 1.9 tdi 104cp din 2007 iar am consum in oras de 10-11l/100km (in primele 4-5 minute dupa ce plec iar dupa 15-20 minute de mers in oras ajunge la 7-8l/100km) e un consum normal? Totusi mi se pare ca se duce motorina cam repede.

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De ce ai folosi tractorul ala in oras?
E consumul normal de iarna, iar in curand vei intreba de ce s-au aprins martori in bord si nu mai trage. Mai ales daca ai si DPF.
Aia nu e masina de oras.

Răspuns utilizator avertizat
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. 7-8 e consum normal pentru un diesel in oras. Normal ca in primele 5 min consuma mult pana se incalzeste motorul. Am avut si eu 2 masini cu 1.9 TDI si imi consumau 8 in medie in oras dar daca faceam drumuri scurte sarea de 10.

| spike22 a răspuns:

Este un consum ok pentru oras.O medie pe luna cu consum mixt afara si oras cam 6%.

| overwatch a răspuns:

Voi vreti masini faine dar consumul sa fie mic...nu se poate. Daca ai avut bani de masina, trebuie sa ai si bani de combustibil.