| Alexandru_Gheorghe_1997 a întrebat:

Salut am un logan 1.4 an 2007 și as fi interesat dacă pot sa dau jos nuca de la schimbător originala și sa o înlocuiesc cu una sport. Sunt curios deoarece când dau jos nuca rămâne un plastic pe schimbător. DAU FUNDAA

Răspuns Câştigător
| MotoBlitz a răspuns:

Salut! Da, eu am reușit sa o schimb. Trebuie sa bagi cu un cutter intre plasticul de la schimbător si ramă. Acolo se afla un silicon care trebuie înlăturat. Apoi o sa ramai cu Nuca si plasticul nucai in mana. O sa vezi ca in locul nucai o sa rămână o tija. Schimbi nucile si apoi le pui pe acea tija, îndesând plasticul (suportul nucai) in interiorul acelui orificiu. La final poți sa dai cu silicon pe interior sau doar lași așa. Eu am pus silicon pe interior si nu se vede pe dinafară. Succes!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am schimbat-o.
Am lipit alta cu poxipol direct pe tija.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cand vei dori sa o schimbi, o scoti cu tot cu maneta de viteze.

| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Aici ai dreptate.Nu stiu daca o mai pot scoate dar poate nu va fi nevoie.Desi probabil nu lipeste chiar asa de bine acel adeziv.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poxipol lipeste extrem de bine.