| AlexandruInu a întrebat:

Salut,am un Logan MCV din 2007 pe care l-am primit de la parinti si de o vreme ma bate gandul sa vopsesc interiorul. Stiti cu totii interiorul acela gri prostia aia. Dar intrebarea este, este legal? Eu vreau sa le fac negre, fetele de usi stalpii etc.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Este, folia e mai buna dar nu stiu daca se poate atasa de plastic, sta uniform nu se vede ondulata ca vopseaua cand te uiti la ea, de fel masiniile vin in negru interior si se vede urat, daca era combinat cu alta culoare merita dar nu au imaginatie buna fabricantii

| AlexandruInu explică (pentru mgtow):

Combinatia cu,care a venit echipata masina mi se pare o prostie, adica masina este un albastru maritim, pe urma bordul este negru...,, consola'' nu stiu daca este corect cum am zis unde gasesti butoanele de la geamuri avari etc. este inconjurat de o rama argintie care s-a facut in ultimul hal, iti este frica sa te uiti la ea si pe urma fetele de usi, stalpi gri...Totusi,eu m-am gandit sa fac fete stalpi etc negru iar manerele un albastru deschis, un fel de neon sau doar marginea. Asa il vad eu ca ar arata mai bine.

| mgtow a răspuns (pentru AlexandruInu):

Https://www.youtube.com/watch?v=BUrQBejXkyE mai bine o duci la un vopsitor bun

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Este legal.
Dar nu te gandi ca iei un spray de vopsea si faci "tiuning", trebuie aderent pentru plastic, primer, matuit, apoi vopsit. Altfel ti se ia pe maini/haine, mai ales cand se fac 50 de grade in masina (vara, in soare).

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Mie sincer mi se pare o risipa financiara.

| AlexandruInu explică (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Ok,este parerea ta, pentru mine este o placere sufleteasca, cand ma urc la volan nu vreau sa vad in jurul meu griul ala, panarama aia.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Atata timp cat nu vopsesti si geamurile, nu vad sa fie vreo problema. Poti inclusiv sa adaugi la interior leduri, un mediaplayer cu touchscreen, etc.

| AlexandruInu explică (pentru ClaudiuM1997):

Deci orice modificare interioara adusa masini nu este nici o problema.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru AlexandruInu):

Nimeni nu zice ca interiorul de logan este foarte fashion insa cred ca ca daca vinzi masina si pui pe langa si banii pe care vrei sa-i investesti in ea iti iei diret alta masina mai eleganta la interior. Una care asa a venit din fabrica.

| nicu991 a răspuns:

In afara de problema costului exista sanse foarte mari ca vopseaua sa se cojeasca relativ repede pentru ca plasticul sufera dilatari la temperaturile mari. Plus ca emana cine stie ce compusi chimici pe care-i inhalezi fiind pasibil de afectiuni respiratorii.

| mgtow a răspuns (pentru nicu991):

Nu are nimic, e vopsea rezistenta la temperaturi ridicate si e pe baza de apa care nu e toxica. E la moda vopsitul interiorului mai ales in america unde sant cei mai experti in modificari la masini