| Taner13 a întrebat:

Salut,am un Logan si vreau sa ii schimb boxele,le am pe cele originale din spate de la luneta si de pe usile din fata,dar nu stiu ce dimensiuni au ca sa pot cumpara altele pe aceeasi masura, nu vreau sa decupez nimic.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Le desfaci exact asa, cum le vei schimba, le masori si notezi caracteristicile electrice scrise pe magneti sau pe eticheta. Impedanta (in Ohmi) trebuie sa fie la fel cu statia, iar puterea (RMS) trebuie sa fie la fel sau mai mare decat dublul puterii de iesire al statiei de amplificare /pe un canal.

| Taner13 explică (pentru Bula):

Nu am nevoie de un tutorial, eu vreau sa stiu dimensiunile de la cineva care stie despre ce e vorba. Mulțumesc oricum.

| octav005 a răspuns:

Pai le masori cu ruleta. distanta dintre gaurile de prindere si le comanzi la fel