| dalvvip a întrebat:

Salut, am un mercedes w210 e270 si am pus bateria invers +cu- si - cu+, acum au apărut mai multe probleme dar ce mă înteresează e că nu vine deloc curent la baterie. Oare s-a defectat fuzbilu? Sau ce are? E grav ce am făcut?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu vine curent la baterie... Interesant. Pai... Pe vremea mea, bateriile veneau cu curentul.
E grav ce ai facut, dar daunele se verifica doar la fata locului. E posibil sa fi prajit niste electronica pe acolo, fuzibilele ar fi cea mai mica problema.

| dalvvip explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mie fricã cã a am prãjit alternatorul? Sa merge prin fuzibil?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru dalvvip):

Alternatorul se repara cu 500 de lei, tu poate ai prajit ECU si/sau ceva unitati de pe la bord... Alea sunt cireasa.

| danbnz a răspuns:

Ai prajit multe... du-te la service!