| adrian345 a întrebat:

Am un motocultor o-mac 1000s si i-am scos surubul de la acceleratie si acum se accelereaza pana da rateuri, se poate defecta ceva la el daca merg cu el asa de turat?

1 răspuns:
| Trioda a răspuns:

Salut!
Pe ce considerente ai indepartat acel surub de reglaj,motivul?
Este normal sa dea rateuri, deoarece depasesti turatia maxima admisibila, adica curand va ceda, prin suprasolicitarea componentelor.
Remediaza situatia urgent, pentru a prelungi viata utilajului tau..nu de alta sa nu te lase tocmai acum in plin sezon!
Bafta!