| Madalin_Stefan_2000 a întrebat:

Salut. Am un mp5player 1din auto pe un astra g. Am legat firele, merge prin bluethoot sa ascult muzica, dar cand bag stick cu videoclipuri imi spune că nu suporta formatul, desi pe cartea lui suporta mp4, avi, mpeg-4 etc de video. Tin sa mentionez ca la mufele rca (av) nu am nimic bagat, ar trebui bagate mufele si lipite cu vreun fir din masina sau cum?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt foarte multe formate de film, fiecare cu diferite marimi, rezolutii, etc.
Daca se afiseaza "nu suporta formatul", atunci inseamna ca programul de decodare a player-ul nu recunoaste acel format (probabil, cand s-a fabricat, inca n-a existat standardizat acel format).

In asemenea cazuri singura solutie este sa convertesti fisierul intr-un format recunoscut de player.

| Madalin_Stefan_2000 explică (pentru Bula):

Asta am facut. Oricum ecranul este unul micuț, problema e ca in carte specifica o multime de formate acceptate, dar nu recunoaste niciunul. Am convertit videoclipuri in mai multe formate din cartea playerului si tot degeaba. cum sau in cu ce ar trebui sa le convertesc

| Bula a răspuns (pentru Madalin_Stefan_2000):

Ia un film care se vede si uite-te in programul de convertire ce proprietati are (codare, format imagine, tip sunet).
Restul fisierelor (care nu se vad) le convertesti in formatul vizibil.