| Marianalex11 a întrebat:

Salut, am un Opel Asta G din 2002 si vreau sa pot sa ascult in boxele masinii melodii din telefonul meu.
Casetofonul original al masinii nu are port auxiliar, dar azi am cumparat un adaptor, l-am bagat la bricheta, am conectat telefonul ( telefonul se incarca ) dar muzica din telefon nu mi se aude in masina.

Sper sa ma poata ajuta cineva cu o varianta sau daca pot rezolva ceva cu acel adaptor

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

In loc de adaptoare aiurea, ia-ți un player cu bluetooth. La Dedeman e cca. 120 de lei unul.

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Vezi sa ai frecventa la radio aia de pe adaptor.
Mai bine cumperi un radio cu tot cu aux.

| Diavolo18 a răspuns:

Trebuie schimbata radio-ul. Eu asa am facut si acum ascult muzica in boxele masinii.