| anonim_4396 a întrebat:

Am un Opel Astra G 1.6 16V din 1999 si vreau sa ii schimb antigelul. Cine stie sa imi explice si mie pe unde golesc instalatia si dupa cat antigel si cata apa trebuie sa bag in instalatie?

Răspuns Câştigător
| dbobei a răspuns:

Radiatorul are un buson jos de tot si il desfaci cu grija pentru ca s-ar putea sa aiba o saiba de etanjare, iar daca nu are buson trebuie sa desfaci un furtun de la radiator.Iar concentratia antigelului trebuie sa fie de ex la 2l antigel pui 2 litri apa (jumate apa jumate antigel)asta o poti face intr-un vas mai mare happysucces.