| AndreiTheLord a întrebat:

Salut am un Opel Astra G 2001 caravan
si nu imi mai merge becul de la kilometraj cred ca mi sa ars siguranta dar nu stiu care este
ma poate ajuta cineva sa o gasesc?

6 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Desfaci capu de la sigurante si te uiti pe spatele capacului si acolo ai o imagine cu, ce si cum...sau singura varianta ar mai fi, sa verifici toate sigurantele si care ii arsa o schimbi! Succes

| Dragosalx a răspuns (pentru BassHunter13):

Are dreptate colegu, desfaci capacu si te uiti pe desene si numar de siguranta, iei clestisorul de scos sigurante si verifici nai ce sa striciwinking, sunt unii pe la service sunt parf cu meseria nu stiu cum ii tine patronul, nu e mare lucru de schimbat o siguranta, daca e ars becu din bord e mai complicat trebuie demontata vitrina cu ceasurile si daca nu te pricepi ai ocazia sa zgarii plasticele. Daca e ars becu te duci la un atelier care monteaza cd-playere navigatii xenoane alarme si vb cu un baiat de pe acolo si ti-o face in particular cu un 50-80 de lei aprox!

| BassHunter13 a răspuns (pentru Dragosalx):

Pai mi-e mi sa defectat alarma si nu mai pornea masina din cauza asta...Am chemat 3mecanici si toti 3 mi-au spus ca ii Electromotoru...cand am auzit i-am trimis acasalaughing)Am pus mana pe o surubelnita am desfacut bordu si in 1ora l-am facut! Eu am o conceptie "Ce ii facut de mana omului, se repara cu mana omului''acum nu vrei sa mergi in service si pentru ca nu sti sa schimbi un bec de la far! S-ar putea sa fie arsa siguranta sau cum spuneai tu becu din bord dar ii cam putin probabil fiind ca in bord in mai multe becuri acum difera de model si marca poate sa fie si 6 becuri!

| Ykuzo a răspuns:

Decât să îţi bagi tu nasul şi să strici ceva, mai bine o duci la un priceput sau şi mai bine, la service.

| BassHunter13 a răspuns (pentru Ykuzo):

Cateodata tu singur rezolvi, mai multe decat stie un gunoi de la service!

| loko1992 a răspuns:

Consulta un electrician... asa este cel mai sigur... ( si inca ceva. daca lumineaza "slab" ma refer la intesitate. ai un scurt undeva la un difuzor posibil sa la un stergator )