| nOXnOX a întrebat:

Salut.Am un Opel astra g in 3 usi si vreau sa imi schimb boxele din usi.Am tot citit si altii spuneau ca toate sunt de 16.5 cm altii spun ca sunt de 17 spate si 16.5 fata.Nu mai inteleg nimic, imi poate spune cineva care le-a schimbat ce dimensiuni au?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

16.5 e o dimensiune aproximativa, de multe ori, difuzoarele au putin mai mult, sau mai putin. Atat timp cat ai si garnituri, nu prea intampini probleme la montaj.
Deci, eu sunt de parere ca 16.5 sau 17cm e tot aia.