| alexalx19 a întrebat:

Salut! Am un Opel astra h 1.9 150cp, mi-a apărut in borl coolant level și am mers așa vreo 5 km, după am oprit și am completat 500g apa normala.
Peste antigel și reacția a fost o spuma albă albă, e normal? Nu fierbe, nu face gaz, nu are străluci de ulei, nimic de genul, numai ce pe retur vine aer și se formează un fel de spuma

3 răspunsuri:
| Gligore2000 a răspuns:

Poate fi termoflotul.

| alexalx19 explică (pentru Gligore2000):

Nu stiu ca nu ma pricep, am mers acum cu ea câțiva km buni și nu a mai facut

| Gligore2000 a răspuns (pentru alexalx19):

Nu este ok sa "piarda" 500ml de lichid.