| ZiggyTziggy a întrebat:

Am un Opel Corsa cu motor de 1l pe benzina din 2001. Masina merge super bine recent am achizitionat-o. Am doar o intrebare. Oare la ce turatii ar merge in conditii optime?

Răspuns Câştigător
| hanonime a răspuns:

Incearca sa nu mergi prea subturat cu el. Tine-o pe la 1800-2000 ture la mers constant. Daca dai si 3000-4000 nu o sa afecteze cu nimic daca esti in regula cu uleiul. Am avut aceeasi masina timp de 3 ani si nu am avut problme. I-am dat si destule forje si nu s-a intamplat nimic.

1 răspuns:
| cyupaku a răspuns:

Maxim 3000