| Alexw2jj a întrebat:

am un opel vectra c gts motor 1.8.Problema este ca atunci cand vreau sa pornesc motorul, acesta nu porneste ci doar se aude un fel tacanit si clipeste tot bordul. Aveti idee ce ar putea avea? Mentionez ca asta s a intamplat brusc fara sa am alte probleme inainte

1 răspuns:
| Dragoi_Gabriel_1995 a răspuns:

Cel mai probabil este acumulatorul defect.Incearca sa pui bateria pe redresor sau da-i curent de la alta masina. Daca porneste in aceste circumstante schimba bateria, dar pastreaza un amperaj bun.