| david53 a întrebat:

Salut.
Am un pasat din 93 si nu i-mi mai porneste.
Porneste cand e rece 5 minute apoi se opreste si nu mai porneste motorul invarte dar nu porneste ca si cum nu ar avea benzina.
Ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cel mai probabil un senzor da informatii eronate. Cel mai des se intampla cu cel de la vibrochen, dar nu se exclud nici altele, de aceea se impune sa o pui pe tester iainte de a schimba ceva.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ar putea fi defecta si bobina de inductie, daca porneste bine la rece, apoi se opreste.
Vezi unde e bobina, si pune mana pe ea cand nu mai porneste. Daca frige, sigur e defecta.