| Alexandru_Deian_2001 a întrebat:

Salut, am un passat b6 2.0tdi 4x4(4motion) cod motor:BMP, in treapta 1, 2, 3, 4 cand eliberez ambreiajul masina ma da in nas, probleme la accelerare(lag) nu am si daca dau drumul usor la ambreiaj tot asa face, mulțumesc.

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Da "in nas" din cauza unui tampon motor sau din cauza volantei, daca se simte asa tare inseamna ca e adio.

| Alexandru_Deian_2001 explică (pentru Frank51):

Am tras frana de mana si am plecat de pe loc si motorul se misca fata spata cam 5-10cm poate fi de la un tampon?

| Frank51 a răspuns (pentru Alexandru_Deian_2001):

Teoretic da. Nu se vede care tampon este uzat?