| Alexandru_Deian_2001 a întrebat:

Salut, am un passat b6 2.0tdi si cand apăs pe butonul de pe telecomda pentru portbagaj sau pe cel de pe ușa pentru portbagaj nu se intampla nimic, ma gândesc ca masina are acea opțiune de deschidere daca are butoane care funcțiunea(se misca), un sfat de ce nu merge, mulțumesc

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bateria e moarta la cheia inalambrica. Telecomanda e aia de la TV

| Simpatic a răspuns:

Nu se deschide portbagajul nici din butonul de pe el asta zici? Pai cred ca este defect cablul portbagajului sa-i zic asa, pentru ca e fie intrerupt pe undeva fie cine stie.
Un electrician auto ar trebui sa rezolve problema asta cu usurinta daca este cum cred eu acel cablu.
Evident ca poate sa fie si mecanismul care inchide sau deschide portbagajul pe langa acel cablu.
Mergi la un service, nu e o problema complicata se poate rezolva.

| Alexandru_Deian_2001 explică (pentru Simpatic):

Portbagajul se deschide din spate doar ca vreau sa meargă si din cheie, nu e pe cablu are un buton la nr de înmatriculare si se deschide(e electric)