| Paeki a întrebat:

Salut! Am un passat b6 din 2007 cod motor BMR și are frana de mână electrică. Acum 2 zile a apărut în bord martorul de la frâna de mână și în mers, bipăie deoarece nu funcționează. Am observat faptul că motorașul de pe partea dreapta nu funcționează! Trebuie schimbat motorașul sau este posibil sa fie arsă vreo siguranță ceva? Mulțumesc

3 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Am patit treaba aceasta si am dus masina la un mecanic. A spus ca daca mai conduceam masina putin, ramaneam fara frana de tot.

Mergi la mecanic cat mai curand. Poate nu ai problema care am avut-o eu dar nu cred ca e de joaca.
Daca nu ai posibilitate financiara, asteapta pana la salar si foloseste un mijloc public de transport.

| RaptorFabian a răspuns:

Salut! Se poate sa fie etrierul blocat. Trebuie schimbat și după resetat din tester.

| Paeki explică:

Roata nu este înfrânată. Am ridicat mașina și am activat frana de mână. Pe roata stângă se ține frâna dar pe dreapta se învârte roata. Doar motorașul de pe partea stângă merge