| mariusinho998 a întrebat:

Am un peugeot 2.0 hdi. Aseara a fost destul de rece si nu am asteptat sa se încălzească motorul f mult si am dus motorul la sarcini destul de mari pe o perioada relativ scurta de timp 4-5 km dupa care am observat aburi de sub capota si un miros ciudate. Nu am observat scugeri nu s-a aprins nimic in bord. Uleiul e la nivel normal totul e ok. Credeti ca s-a intamplat ceva totusi? Si ce riscam sa se întâmple? tin sa mentionez ca nu mai fac asta niciodata

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Ai cam incins cilindrii din motor, pornirea la rece e fix ca la camioanele moderne, dai cheie astepti cateva secunde cel mult si pleci incet vreo 2 km sa se unga bine motorul si sa prinda temperatura cam 60 - 80km/h in mers