| Andrei4k33 a întrebat:

Salut. Am un peugeot și recent mi-am dus cheia la reparat din cauza ca nu mai funcționa închiderea centralizată de la buton. Am dus-o la un tip din oras care se ocupa cu chei, i-am plătit 200 de lei, mi-am schimbat carcasa cu una after Market cred dar închiderea centralizată de la buton tot nu funcționează. Ce e de făcut? Ca primul instinct e sa merg și sa-i dau in cap cu cheia la 200 de lei cât am plătit.

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Probabil s-a desincronizat. La cele mai multe modele, resincronizarea este destul de simpla: pui contactul, apesi succesiv pe butoanele de inchis si deschis.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca-ti faci copie la cheie si nu deschide usa, atunci poate nu cheia este de vina. tongue

| sierra1 a răspuns:

"cred dar închiderea centralizată de la buton tot nu funcționează. Ce e de făcut? "

primul lucru ar fi să verifici clar dacă merge sau nu. "cred că" nu e relevant

| Ionut123987 a răspuns (pentru sierra1):

Crede ca acea carcasa este after Market. Spune ca închiderea centralizata nu funcționează, nu crede, el știe ca nu ii funcționează.

| sabin89 a răspuns (pentru Ionut123987):

Ai dreptate. Era evident.

| sierra1 a răspuns (pentru Ionut123987):

" Ionut123987: ...nu crede, el știe ca "

deci intrebătorul se exprimă prin tine?

| Ionut123987 a răspuns (pentru sierra1):

Ai înțeles greșit și ți-am explicat. Ca ai început sa faci pe deșteapta, asa cum faci mereu, și nici nu înțelegi întrebarea. Nu înțeleg de ce te deranjează ca te-am făcut sa înțelegi. Sau ce e greșit? Restul oamenilor au înțeles corect întrebarea, doar tu nu. Și se mai întâmplă, dar te oftici când te corectează cineva și nu e ok. De parca le ști tu pe toate.