| Jason321 a întrebat:

Salut,am un piaggio si cu pedale 49cmc, l`am pornit acum ceva seri, a mers m.am plimbat,apoi a doua zi cand sa.l pornesc,nu a mai pornit,deci uda bujia,setul motor l`am schimbat prin mai, a mers foarte bine problema e ca nu am scanteie deloc.am desfacut motorul m.am uitat prin magnetou toate firele sunt in regula,dar nu imi vine curent pe fisa, deloc nimic un pic de scanteie nimic.acum am un fir care vine din magnetou intra in bobina, cand dau la pedale firul ala ar trebui sa dea curent in bobina si sa produca scanteie, ciuciu nimic.astept raspunsuri.ms

3 răspunsuri:
| Andreyss24 a răspuns:

De curent nu ma pricep dar bujia se uda deoarece iti vine prea multa benzina! (se ineaca ). incearca sa scoti bujia curato cu peria de sarma, dai cateva pedale fara bujie apoi puneio si dai iar!winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreyss24):

Ideea e ca nu primeste bujia curent. Degeaba o cureti

| Jason321 explică:

Da exact am curatat-o am pus-o, am incalzit-o nu am scanteie.