| xXFlorinXx a întrebat:

Salut am un pocket bike 39cc c1-blata răcire pe apă.
L-am pornit aseară am facut aproape 1 km şi s-a oprit motorul, bujia era roşie parcă era bec.
Am ajuns acasă am schimbat bujia şi nu mai vrea să pornească.
De la ce poate fi?
Garnituri ceva?
Parcă nu prea mai are compresie.

4 răspunsuri:
| motobiz a răspuns:

Pai ai avut noroc ca nu ai gripat motorul daca bujia era rosie segmentii cum or fi? ....alt set motor

| motobiz a răspuns:

Pai ai avut noroc ca nu ai gripat motorul daca bujia era rosie segmentii cum or fi? ....alt set motor si eventual pompa de apa schimbata

| xXFlorinXx explică (pentru motobiz):

Salut!
Nu știi ce i-am făcut dar a pornit.
Am observat că pompa de apa nu mai avea acea curea
Am pus altă curea, merge.
Dar acum am altă problemă,
Îl țin suspendat de roată de pe spate se accelerează la maxim dar parcă se "taie" accelerația.
Pur și simplu accelerez la maxim și se deturnează până la relanti.

| motobiz a răspuns (pentru xXFlorinXx):

Prea mult aer si benzina putina. fa i niste reglaje la carburator