| SKRILLEXLOOGOo a întrebat:

Am un scuter 2 timpi set de 49cc si am o problema: cand ajungi la o viteza mai mare si la o turație mai mare da sa moara motorul. A m încercat reglaje la carburator si am observat ca merge cat de cat ok doar daca jiglerul de la aer il strâng la maxim, ceea ce nu este normal. Oare ce sa fie?

1 răspuns:
| Iulian101820 a răspuns:

Salut! Cel mai probabil este infundat carburatorul. Daca este ceva du-l carburatorul la cineca care se pricepe si nu umbla la jiglere ca odata ce sunt dereglate greu se mai fixeaza la loc.
Daca nu este de la carburator poate sa mai fie si la bujie. Scoate-o si curata-i varful.
Sper ca te-am ajutat!