| Costache_Cristian_2000 a întrebat:

Salut, am un scuter aprilia scarabeo motor 2t si nu trage benzina când scot furtunul de benzina din carburator si dau la pedala nu curge deloc si nu uda nici bujia. Din ce cauză poate fi? Menționez că vaccumul e bun, muzicuta schimbata, gat, carburator schimbat este si segmentat si tot nu vrea. Astept parerile voastre. Multumesc!

3 răspunsuri:
| JustAsimpleUser a răspuns:

Vezi aerisirea rezervorului, daca teava este opturata, nu are pe unde sa traga ..si poate sa fie si conducta de alimentare infundata

| Moldovan_Vasile_1991 a răspuns:

Vacuum dela benzina e problema are tur și retur trace puțin cu gura futunu de retur sa vezi daca pe tur vine nu croblema cu el daca nu vine defect vacumu