| MalagutiCrosser1 a întrebat:

Am un scuter malaguti crosser, nu gasesc un site cu piese, doar pentru el. În primul rand am mers o săptămână cu el iar după începea sa scadă din viteza. De tras trăgea dar nu mai mergea foarte rapid. Oare care ar fi motivul. Scuterul a stat 6 ani fără sa fie folosit. Avea 9000km în bord, nu a fost vorjat. Am schimbat carburator, mergea de rupea, dar după cum am spus mai sus, nu mai mergea rapid. Oare sa fie de la muzicuta? Ca nu am schimbat-o, sau de la set? Sau ambreiaj, variator, curea etc. Ce sa fie. Rog seriozitate va rog mult. Mulțumesc, sper sa îmi fiți de ajutor. Kiss

1 răspuns:
| Stefan19831507 a răspuns:

Daca a stat 6 ani trebuie neaparat spalat si uscat rezercorul si eventual pus un filtru benzila pe furtunul care alimenteaza carburatorul (inainte sa intre in carburator.desfa oala la carburator partea de jos si vezi sa nu ai ceva mizerie care oprureaza jiglorul.revino dupa acest test si spune ne cum sta treaba!