| Alexw2jj a întrebat:

Salut am un scuter piaggio libery si nu mai porneste,adica invarte dar nu porneste,si cand porneste merge cativa metri si se opreste,chiar daca accelerez, stiti ce ar putea avea?

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Alex,curata filtrul de benzina,dai pompa benzina jos,schimba filtrul de aer,curata-i carburatorul fara sa umbli la reglaje, schimba-i bujia, schimba-i muzicuta, daca nici asa nu porneste verifica pistonul acolo poate fi problema! Ce ti-am scris sa schimbi costa cativa lei, daca nu te pricepi cauta un prieten care stie! Bafta! Astept sa-mi scrii ce-ai facut daca a pornit sau nu!

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pot fi multe... carburator, filtru de combustibil, variator care sa aiba una din role cu probleme... nu iti poate spune nimeni fara sa vada!

| IancuSilviu a răspuns:

Salut baga-l intr-un service. Poate fi o problema a uleiului daca l-ai schimbat recent sau combustibilu are impuritati.

Sfatul meu e sa mergi la un specialist sa iti faca un control la el, daca spui ca merge nu cred ca bujiile ar fi o problema.

Mult succes!