| ClaudiuM1997 a întrebat:

Salut.Am un Seat Exeo (practic 80% Audi A4 B7)...Cand pornesc motorul si dau drumu la AC vine caldura(indiferent de cat stau pe loc).De indata ce ma pun in miscare (ajunge si 10 metrii) incepe sa bage racoare si functioneaza normal. Mentionez ca freon am.Care ar putea fi problema?

Răspuns Câştigător
| FilipE a răspuns:

Posibil pompa de freon!

3 răspunsuri:
| carbon21 a răspuns:

Nu ii din consola, sa fie arătat ceva? Sau compresorul poate nu funcționează la parametrii optimi.

| mgtow a răspuns:

Lasa recircularea aerului pornita apoi dupa cateva min o opresti si nu iti intra caldura

| 07gabriel07 a răspuns (pentru FilipE):

Se numeste compresor AC.