| Stefanhjk a întrebat:

Salut, am un tractor fiat 640 cu servodirecție. Vreau sa știu dacă atunci când Tractorul este oprit și mișc de volan servo direcția se poate strica?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu are nici pe dreak' dar de ce ai exersa miscarea asta pe loc?

| relian a răspuns:

Nu se sterica nimic,nu are ce se strica,in cel mai frau caz poate sa iasa ceva fluid de ala hidraulic din bidon,in rest esti ok.

Deci in momentul cand sa zic ti se duce pompa, tu continui sa folosesti directia, dar mecanic, asa ca nu ai de ce sa iti faci griji.

Nu se strica nici daca stai pe loc, nici daca tractorul merge, nu se strica in nici o situatie artata de unia pe aici.

| lpavel a răspuns:

Normal ca se poate strica, deoarece tractorul sta pe loc, volanul se invarte mai greu... nu stii nimic de legile fizicii?

| Țoglă a răspuns:

Dacă are motorul oprit nu se strică fiindcă nu este în funcțiune pompa servo.
Dacă este staționat și motorul pornit, se uzează lichidul servo atunci când faci manevre la volan.