| Maylat_Yo_Cosmyn_1995 a întrebat:

Salut, am un tractor u445 si nu imi mai pornește la automat si daca il pornesc tras dupa ce il accelerez putin si il las la relanti mi se opreste motorul.
Mentionez ca filtrele de motorina sunt curate, pompita de motorina am curatat-o.
Ce pot sa ii fac sa isi revina la normal sa nu se mai oprească?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Chemi un mecanic de tractoare.
Probabil trebuie reglata pompa de injectie, sau are alta problema.
Tu nu ai ce sa ii faci, la diesel trebuie sa stii meserie, ca sa te bagi in situatiile astea, altfel il omori de tot.

3 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Daca ai umblat la filtre si nu stii sa aerisesti n-o sa porneasca prea curand.

| Maylat_Yo_Cosmyn_1995 explică (pentru Panamax):

Stiu sa le aierisesc ca tot eu le schimb mereu

| Panamax a răspuns (pentru Maylat_Yo_Cosmyn_1995):

Aeriseste si pompa de injectie atunci.