| Ny_Da_1998_O7ak a întrebat:

Salut, am un volkswagen bora 1.9 TDI cod motor axr si am o problema. Cand am masina in viteza si accelerez merge frumos. Dar dacă dau drumul putin la accelerație si apas dupa, imediat se aude o bătaie. Ce ar putea da aiba? Si daca pun cutie in 6 trepte ce mai trebuie schimbat doar cutia sau? Eu am in 5 trepte

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vezi tampoanele (suporții) bloclui motor sau ale cutiei de viteză. Probabil e vreunul uzat și lovește în caroserie la accelerare bruscă

| Ny_Da_1998_O7ak explică (pentru sierra1):

La asta m-am gândit și eu. Posibil sa fie asta