| superasu03 a întrebat:

Salut am un Volkswagen Golf 4 1.9 ALH 90CP din 2000, ieri am vrut sa plec la un antrenament de tenis iar cand sa pornesc masina... nu a mai pornit dar motorul invarte perfect normal deci de la acumulator nu are ce sa fie in fine am lasat-o acolo si am mers cu un prieten. A doua zi dimineata cand am mers la munca am zis sa imi incerc norocul ce sa vezi a pornit la sfert de cheie, cand am terminat ma urc in masina si... iar nu porneste, de la ce poate fi, Ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| cyupaku a răspuns:

Complicat de luat diagnoze pe doua vorbe, cheama platforma si la mecanic rapid deoarece nu o poti repara in fata blocului

| bogdan456 a răspuns:

Verifica prima data bateria s-ar putea sa nu tio incarce destul alternatorul si daca nu e de la asta verifica si electromotorul

| Giozy a răspuns:

Posibil bateria

| superasu03 explică (pentru Giozy):

Motorul invarte absolut perfect dar nu porneste, daca ar fi de la baterie nu invarta deloc sad