| anonim_4396 a întrebat:

Am un Volvo V50 din 2006. De cateva zile nu mai pornește. Electromotorul e bun (l-am verificat), bateria ok, am crezut ca e problema la contact (l-am schimbat si la fel e).
Dacă îi dau curent, mașina porneste dar dacă o opresc, nu mai pornește.
Ce ar putea fi?

2 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Bateria cum ai verificat-o? Poate sa-ti indice 12 volti pe aparatul de masura dar sa fie goala... Sau daca are "ochi magic" nu trebuie neaparat sa te iei dupa el daca-ti arata culoarea verde.

| TheMaker a răspuns:

Se pare că bateria este de vină. Cum ai probat-o?