| Chinezu12345 a întrebat:

Am un Volvo Xc60 din 2014 si am o problema la el. De fiecare data cand vreau sa setez pilotul automat imi spune: "Pilot automat indisponibil. Service necesar". De ce imi da eroarea asta si ce este de facut? Care poate fi problema? Va rog sa ma ajutati. Fara raspunsuri inutile. Cel mai bun raspuns primeste FUNDA! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Necunoscutu92 a răspuns:

Ar putea fi stricat software de la pilot automat ar fi putut să se ardă piesele (internatele mașini )
Ar putea sa aiba un defect de fabricație senzori sa nu fie bine fixați du-te la un service Volvo și încearcă să nu mai folosești pilotul automat până nu e reparat

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| andy62 a răspuns:

Uitat-te in cartea masinii si vezi care e problema.Du-te la service