| Sami4041 a întrebat:

Salut, am un vw golf 4 si din piesa din poza curge un lichid ce pare a fi apa, cum se numeste piesa si cat de grav e?
Poza: https://photos.app.goo.gl/27mnDHcZuPWvGUr98

Răspuns Câştigător
| Panamax a răspuns:

Vaporizatorul de la instalatia GPL pierde putin antigel.Nu este nimic grav trebuie sa-ti aduci aminte sa completezi cu apa cand scade nivelul in vas.
La cum arata cred ca are nevoie de o revizie, asta nu ti-o face mecanicul ci doar cineva care se ocupa de instalatiiGPL.
Un kit de revizie costa 150 de lei sau un vaporizator nou 450 de lei.

4 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Spune și motorizarea.

| Sami4041 explică (pentru Sofer):

Benzina si gpl

| Sofer a răspuns (pentru Sami4041):

Piesa aia face parte din kitul GPL. Mergi la un mecanic.

| GeorgianRaGe a răspuns:

Poti vizita un mecanic din apropiere si in acelasi timp iti poate spune ce problema are si cam cat e de grava