| ionuti34 a întrebat:

Salut, am un VW jetta 2007 1.9 tdi si astazi dupa ce am spalat-o am lasat-o in parcare si dupa 2 ore (pe la ora 12) nu mai invartea cheia in contact. Am incercat sa o fortez si s-a mai invartit putin pana se aprindea doar radio-ul (fara martori sau nimic) am incercat iarasi dupa cateva ore si nimic. Ce o fi avand?

1 răspuns:
| OldSoul a răspuns:

Problema comuna pe Jetta, Golf 5.
Pica contactul asa... subit.
Ai putea incerca sa dai cu ceva spray special (sau wd 40) in contact sa vezi poate-si revine.
Iar daca-si revine, nu mai amani, mergi direct la cineva sa ti-l schimbe.
Daca actionezi la timp, si mergi la persoana potrivita, se poate remedia problema si sa ramai cu aceeasi cheie fara mari costuri.