| Mihaitzaplesanule a întrebat:

Salut, am un vw jetta 2007 și din momentul in care am schimbat arcurile pe fata s-a auzit când masina începea sa se miște putin ca și un scârțâit după o perioada tot mai des, am fost la mecanic a zis ca nu este nici de la arcuri nici de la suspensii fiindcă nu e un zgomot care sa îl facă întotdeauna, este când trec peste o groapa și nu se aude nimic este când se aude și este un zgomot care se aude in interior masinii in partea stanga sau dreapta a roții in funcție de groapa dacă ma pun pe aripa in fata și sar pe ea sa pun presiune nu se aude nimic. Voi ce părere aveti?

1 răspuns:
| zBur a răspuns:

1. Incearca sa mergi cu masina si intr-o parcare trage tare de volan stanga sau dreapta si tine volanul constant dreapta sau stanga daca auzi un scartait atunci unghiurile la masine is gresite trebuiesc facute.
2. Daca ai posibilitatea sa o pui pe un lift sau sa o ridici putin, trage de roata si roteste spre stanga si spre dreapta daca auzit un scartait e de la rulmentul de sus de la suspensii mai scartaie si el.
3? daca afli da-mi raspuns