| flaviusmtn96 a întrebat:

Salut. am vrut sa montez un amplificator auto si primea curent de la baterie pana la un moment dat cand am vrut sa montez RCA-urile. Acum nu mai primeste curent deloc de la baterie. care poate fi cauza?

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai verificat daca ajunge curent pana la conectorii statiei? Daca nu, verifica cu un multimetru, sau daca n-ai, cu un bec.
Ai respectat schema montajului in totalitate? Ai conectat si firul REMOTE?
Fara el, nu porneste statia.

| Suciu1995 a răspuns:

Din cauza RCA, dacă nu verifica sigurantele de la amplificator, s-ar putea sa fie arse.