| anonim_4396 a întrebat:

Salut, as avea nevoie de un sfat. Unde imi recomandati sa fac scoala, intr-un oras mai mic in care stau sau in resedinta de judet? Eu cred ca m-ar ajuta mai mult sa fac intr-un oras mai mare pentru ca m-as obisnui cu trafic, intersectii mai complicate, etc. Voi ce parere aveti? Tin sa mentionez ca ar trebui sa fac naveta din orasul meu, dar nu ar fi neaparat o problema pentru mine.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este bine sa faci scoala de conducere in orasul/municipiul in care vei sustine examinarea la proba practica, avand in vedere ca te vei obisnui putin cu circulatia de acolo.

| DaniTDCI a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa faci scoala de soferi in orasul din care faci parte, totusi, iti cunosti orasul, strazile si asa mai departe, iti va fi mult mai usor la examen sa conduci intr-un oras pe care il cunosti de atatia ani, plus ca daca ai vrea sa faci scoala intr-un oras mai mare, ar fi si distanta mai mare, si nu cred ca s-ar merita timpul si banii pierduti.

| super94469 a răspuns (pentru DaniTDCI):

Nu examenul e problema, ci ma gandesc la faptul ca inveti mai multe intr-un oras in care ai sensuri giratorii, circulatie pe 2 benzi etc...

| DaniTDCI a răspuns (pentru super94469):

Te formezi ca șofer când conduci singur, proaspăt posesor de categoria B, la școală de șoferi înveți doar noțiuni de baza, avantajul într un oraș mai mic e ca îți va fi mai ușor examenul, acum totul depinde de tine

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Daca ai posibilitatea, alege un oras mai mare. Va fi mai dificil putin, insa e cel mai avantajos pe termen lung.